לוגו מנור מדיקל
03-5477504

תרומת ביצית ופונדקאות

פעם הזכות להורות הייתה לכולם, אבל האפשרות לממש אותה – פחות.
זה היה כל כך משמעותי עבורנו במנור בייבי להרחיב את האפשרויות. להגיע עד קצה העולם, כדי שכולם, כולל כולם יוכלו לחלום משפחה ולהגשים את החלום. תהליך תרומת ביצית משולב בתהליך פונדקאות, מאפשר לזוגות עם בעיות פריון, לגברים יחידנים ולזוגות חד מיניים להיות הורים.

מהי תרומת ביצית?

התהליך בו שואבים ביצית מאישה אחת, מפרים אותה בתהליך IVF (הפריה חוץ גופית) ואת העובר שנוצר מחזירים לרחם של אישה אחרת.

מהי פונדקאות?

התהליך שבו אישה (הפונדקאית) נושאת היריון ויולדת ילד עבור אדם יחיד או זוג (ההורים המיועדים) שאינם מסוגלים להרות או לשאת היריון בכוחות עצמם. לפונדקאית אין קשר גנטי לילד. העובר נוצר באמצעות IVF (הפריה חוץ גופית) מזרע ומביצית של ההורים המיועדים, או באמצעות תורמים נוספים בתהליך ומוחזר לרחם הפונדקאית ליצירת ההיריון.

להיות הורים בדרך האישית שלכם

אמא ואבא

אם יש לכם בעיות פריון, אם כבר עברתם כל בדיקה ותהליך אפשריים. אם העצב והתסכול שלכם מחפשים תקווה חדשה וסיכוי. אנחנו כאן. מחכים לעזור לכם.
כל המדינות להלן פתוחות לפניכם. גם ליבנו.

אבא ואבא

איזו דרך עברתם, עד שהגעתם לרגע הזה. תודה על הליברליות ועל המדע. אנחנו נודה על הזכות ללוות אתכם בדרך להגשמת חלום ההורות שלכם.

עבור תרומת ביצית, יש מגוון אופציות. נדבר ונסביר. עבור פונדקאות, ארגנטינה וארה"ב מחכות לכם. גם אנחנו.

אב יחידני

כמה אנחנו שמחים לראות אותך כאן. כמה אנחנו מוקירים את הזכות להיות חלק מהדרך שלך לאבהות.
עבור תרומת ביצית, יש מגוון אופציות. נדבר ונסביר. עבור פונדקאות, ארגנטינה וארה"ב מחכות לך. גם אנחנו.

המדינות שפתוחות בפניכם לתרומת ביצית ופונדקאות

דגל ארמניה

ארמניה

(תרומת ביצית מגאורגיה או אוקראינה ופונדקאות בארמניה)
דגל גיאורגיה

גאורגיה

דגל ארגנטינה

ארגנטינה

דגל ארצות הברית

ארה״ב

הסטנדרט הגבוה של מנור בייבי

התאמה אישית

מבחר מדינות ומגוון תוכניות למיקסום הצרכים והרצונות של כל אחת ואחד מההורים המיועדים

מיקסום התאמה גנטית

פאנל גנטי מורחב לתורמת הביצית הכולל בדיקות של למעלה מ-350 גנים בשיטה של ריצוף NGS

ליווי אישי בדרך אישית

מלווה מסע אישי שיסביר, יעטוף וידייק יחד איתכם את הדרך האישית שלכם להורות

רווחת הפונדקאית

תמיכה וליווי של הפונדקאית לאורך כל התהליך, החל מבדיקות רפואיות טרום ההיריון וכמובן במהלכו, דרך ליווי פסיכולוגי רגשי וכלה בליווי תזונאית – כל אלה על מנת להבטיח את רווחתה הפיזית והרגשית לאורך כל תקופת ההיריון והלידה

חיבור לעו"ד מומחה

יפעל לרישום התינוק כאזרח מדינת ישראל ותחת השם שלך/שלכם כהוריו במרשם האוכלוסין של ישראל

צעדים בדרך למשפחה

שאלות תשובות

יש לנו מגוון תוכניות המציעות מספר שונה של ביציות להפריה וכמות שונה של עוברים המיועדים להחזרה לרחם.

נעשה ככל האפשר להציע לכם תורמת ביצית בהתאם לקריטריונים שהוגדרו על ידיכם כמו צבע עיניים ושיער, גובה ומשקל, סוג דם, גיל ואפילו השכלה. לעתים נוכל לצרף גם תמונות. עם זאת, לא תמיד נוכל להבטיח התאמה מלאה לרצונות שלכם.

במנור בייבי אנחנו פועלים במודל ייחודי שמלווה את התורמת לכל אורך הדרך ועד הגעת העוברים לארץ. צוותים מקומיים של מנור יושבים בכל אחת מהקליניקות איתן אנחנו משתפים פעולה באוקראינה ובגאורגיה. הצוותים המקומיים של מנור פועלים בהנחיית מחלקת תרומת ביצית בישראל ותפקידם ללוות את התורמת משלב הגיוס ועד לתום התהליך. התורמת עוברת ראיונות אישיים, בדיקת רקע אישי ורפואי, הערכה פסיכולוגית על ידי פסיכולוגית של מנור, בדיקות רפואיות ובדיקות גנטיות מקיפות. הצוות המקומי לא רק מלווה את התורמות אלא דואג לרווחתן הנפשית ולבריאותן ונמצא שם עבורן בכל יום ובכל שעה.

תורמות הביצית עוברות את כל הבדיקות הנדרשות על ידי משרד הבריאות בישראל: סדרה מקיפה מאד של בדיקות רפואיות וזיהומיות זאת בנוסף לתשאול רפואי מקיף וקפדני לגבי עברן והרקע המשפחתי. הפסיכולוגית המקומית של מנור מבצעת הערכה מקיפה של התורמת על מנת לבדוק את הרקע האישי, האישיות שלה ולוודא את כשירותה הנפשית ואת מסוגלותה לקחת חלק בתהליך של תרומת ביצית. אנחנו לא מסתפקים בכך ובנוסף כל התורמות עוברות בדיקות גנטיות מורחבות של למעלה מ 350 בדיקות בשיטה של ריצוף, הנשלחות למעבדת FULGENT בארה"ב. בדיקות התורמת נשלחות להתאמה גנטית אל מול בדיקות בן הזוג או תורם הזרע.

בחלק מהמדינות הדבר אפשרי לחלוטין. במדינות אחרות מדובר בשיקול דעת רפואי בלבד. חשוב לזכור שלפונדקאית אין קשר גנטי לעובר ולמעשה מדובר בתהליך רפואי בלבד והקריטריון המוביל והחשוב הוא סיכויי הפונדקאית לשאת היריון בריא עד לידה.

הקשר מול הפונדקאית תלוי בראש ובראשונה במדינה בה מתקיים התהליך ורמת הנכונות שלכם ושלה. ישנן מדינות בהן הקשר יותר הדוק ואישי כמו ארצות הברית וארגנטינה ולעומת זאת ישנן מדינות שהקשר הוא יותר פורמלי. לאורך ההיריון, הפונדקאית עוברת מספר רב של בדיקות וההורים המיועדים חשופים לתוצאות הבדיקות וגם יתאפשר להם להיות נוכחים ככל שיחפצו בכך.

תהליך העברת העוברים מיחידות ה-IVF בארץ למדינת היעד, מתבצע בצורה קפדנית ומבוקרת על ידי איש צוות של מנור בייבי או חברת שילוח.

לכל מדינה תנאי סף משלה אך בכולן הפונדקאית חייבת לעמוד בטווח גילאים שהוגדר במדינתה, היא חייבת להיות אמא לילד אחד לפחות אחרי שעברה היריון ולידה תקינים ועליה לעמוד בכל הבדיקות והאישורים של הצוות הרפואי המקצועי והמיומן במדינת היעד.

הנשים הנדירות, שבחרו לקחת חלק בתהליך הפונדקאות, יקרות לנו ולכם ההורים המיועדים. לאורך כל הדרך רווחתן הפיזית, הרגשית והסוציאלית עומדת לנגד עיננו. אנו מקפידים על כך שזכויות הפונדקאיות תשמרנה וחשוב לנו לוודא שהן מגיעות לתהליך מרצונן החופשי ולא מתוך מצוקה כלכלית או אחרת. אנחנו מקפידים לתת להן מענה רפואי, רגשי ותזונתי לאורך ההיריון ובכל בדיקה שמתבצעת בקליניקה, הפונדקאיות נשאלות לשלומן הגופני והנפשי. בעת הצורך, ניתנת תמיכה רגשית על ידי איש צוות מקומי.

בוודאי, מנור בייבי משתפת פעולה עם קליניקות מובילות בארצן, עם רמת רפואה גבוהה, העומדת בכל הסטנדרטים המערביים. הפונדקאית עוברת פרוטוקול בדיקות מלא לרבות בדיקות דם ושתן שונות, אולטרסאונדים, סקירות וכו' ונמצאת במעקב היריון קפדני.

מנהלי המסע מקפידים לעדכן את ההורים המיועדים לאורך כל תקופת ההיריון. ההורים מעודכנים בכל בדיקה – מועד, תוצאות ומקבלים מענה לכל שאלה. ההורים יכולים לבחור ללוות את הפונדקאית ולהיות נוכחים פיזית בבדיקות משמעותיות יותר.

תוכנית הפונדקאות תלויה במספר משתנים. הפרמטר הראשון שאנחנו בודקים הוא הסטטוס של ההורה המיועד. זוגות הטרוסקסואלים יכולים לעבור את התהליך בכל אחת מהמדינות המוצעות (בחלקן חייבים להיות נשואים, באחרות מספיק להצהיר על זוגיות מוכחת), זוגות חד מיניים, או הורה יחידני או יחידנית, יופנו לפונדקאות בארגנטינה או בארה"ב. מעבר לסייג הזה, כל שאר הפרמטרים יקבעו ביחד איתכם – בדיוק כמו שמתאים לכם.